KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15143188
*
nr 1514 3188
Ture Jörgenson
(1907-1962), Sverige
Etsning, Hamnmotiv. Signerad, numrerad 112/260. Bildmått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2023
kl 20:44:04
- Konstnär/Designer
Ture Jörgenson
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .
Läs mer om Ture Jörgenson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hamnmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture jörgenson
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:08
*
Ture Jörgenson
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .
Läs mer om Ture Jörgenson
nr 1514 3188
Ture Jörgenson
(1907-1962), Sverige
Etsning, Hamnmotiv. Signerad, numrerad 112/260. Bildmått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2023 |
- Konstnär/Designer
Ture Jörgenson
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .Läs mer om Ture Jörgenson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hamnmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture jörgenson
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:08